KURUMSAL

Küçük bir atölyeden güven yaratan bir markaya…

TEKAY'ın yarım asrı aşkın yolculuğu, 1955 yılında "Tekay Yedek Parça Fabrikası" adı altında 100 metrekarelik bir atölyede başladı. İlerleyen yıllarda, otomotiv sanayinin de gelişmesiyle üretimini çeşitlendiren firma, sürekli büyüyerek, 1984 yılında Büyükçekmece-Kıraç'a taşınmış ve faaliyetlerine "Tekay Yedek Parça San. Ve Tic. A.Ş." olarak devam etmiştir. Bugün üretim, 8.500 metrekare kapalı alanda, Türk ve dünya pazarlarının ihtiyaçlarına cevap verebilecek kalitede devam etmektedir.

Firmamız yılların kazandırdığı tecrübeyle, müşterilerine en kaliteli ürünü en uygun fiyata sunmak ve alanının en iyisi olmak adına üretimini U-Cıvatası ve Sarı Makas Burcu alanlarında sürdürmektedir. TEKAY, kendi bünyesindeki Isıl İşlem ve Kabuk Soyma atölyelerinde ıslah, tavlama, kabuk soyma, doğrultma, kangal açma ve boy kesme gibi fason işlemler de uygulayabilmektedir.

Türkiye'nin en büyük araç üreticilerinin "A" sınıfı tedarikçisi olan TEKAY; FORD Q1 Kalite Belgesi, ISO/TS 16949:2002 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir.

TEKAY, 2008 yılı itibarıyla üç vardiyada yıllık 1.500.000 adet U-Cıvatası, 1.000 ton Sarı Makas Burcu üretebilecek ve 15.000 ton Yuvarlak Parlak Çelik Çubuk işleyebilecek kapasiteye sahiptir.

Yüksek kalite anlayışı ve esnek üretim kabiliyeti sayesinde müşterilerinin isteklerini en iyi şekilde ve zamanında karşılayan firmamız, yarım asrı aşkın sürede yarattığı güveni yarınlara taşımak için tüm inancıyla çalışmaktadır.

Güvenle başladığımız bu yolda güvenle devam ediyoruz!


MİSYONUMUZ

Müşterilerimizin isteklerini, en iyi şekilde, zamanında ve rekabetçi şartlarla karşılamak, çalışanlarımıza kattığımız değerleri artırmak ve sürekli gelişimi ilke edinerek, yarattığımız güveni yarınlara taşımaktır.

VİZYONUMUZ

Türkiye’deki lider konumumuzu devam ettirirken, TEKAY markasını hizmet ettiğimiz her pazarda müşterinin ilk tercihi haline getirmektir.

DEĞERLERİMİZ
  • Güvenilirlik
  • Deneyim
  • Kalite bilinci
  • Sürekli gelişim inancı
  • Müşteri beklentilerini aşan katma değerli iş birliği,