Küçük bir atölyeden güven yaratan bir markaya…

TEKAY, 65 yıllık üretim tecrübesini kendi ekibinin dinamik ve yenilikçi ruhu ile birleştiren; kendisine duyduğu güveni sunduğu kaliteli ürün ve hizmetler ile müşterilerine yansıtan, otomotiv tedarik sanayinin global bir markasıdır.

TEKAY, 1955 yılında İstanbul Bayrampaşa’da 100 metrekare’lik bir atölyede kurulmuştur. Bugün üretim, İstanbul Kıraç Sanayi bölgesinde, 9500 metrekare kapalı alanda, 80 kişilik profesyonel bir ekiple OEM, OES ve yedek parça sektörünün ihtiyaçlarına cevap veren kalite, hız ve esneklikte devam etmektedir.

Dünyanın en büyük araç üreticilerinin “A” sınıfı tedarikçisi olan TEKAY; Ford Q1, IATF 16949, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına sahiptir.

TEKAY, mekanik ve havalı süspansiyon U-Civataları üretiminde dünyanın önde gelen Türkiye’nin ise lider OEM üreticisidir. Aynı zamanda, bakır-çinko alaşımlı Makas Buçları üretmekte ve çeşitli makas parçalarının üretim ve tedariğinde bulunmaktadır.

Ürün gamı otomotiv sektöründe; hafif ticari araçlar, otobüsler, dorseler, çekiciler, kamyonlar  gibi çeşitli araçlarda kullanılırken aynı zamanda makas, dingil, tarım araçları ve iş makineleri üreticilerine; otomotiv yedek parça ve bağlantı elemanları sektörüne de hitap etmektedir.

TEKAY, kendi bünyesindeki ısıl işlem ve kabuk soyma tesislerinde; ısıl işlem, tavlama, kabuk soyma, doğrultma, kangal açma ve boy kesme gibi hizmetler de sunabilmektedir.

TEKAY, üretiminin yaklaşık % 75 oranındaki payını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 50’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Yüksek kalite anlayışı ve esnek üretim kabiliyeti sayesinde müşterilerinin isteklerini en hızlı ve en iyi şekilde karşılayan TEKAY, 1955’ten bugüne yarattığı güveni yarınlara taşımak için tüm inancıyla çalışmaktadır.

Güvenle başladığımız bu yolda güvenle devam ediyoruz…

Misyonumuz

Mutlak müşteri memnuniyetini sağlamak, çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza kattığımız değeri artırmak, sürekli gelişimi ilke edinerek yarattığımız güveni yarınlara taşımaktır.

Vizyonumuz

TEKAY markasını hizmet ettiğimiz her alanda müşterinin ilk tercihi haline getirmektir.

Değerlerimiz

  • Güvenilirlik
  • Deneyim
  • Kalite bilinci
  • Sürekli gelişim inancı
  • Katma değerli iş ortaklığı